فرستادن کاربران به صفحه ای خاص که به صفحه فرود معروف است، به جای صفحه اصلی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. سه دلیل بسیار مهم برای این استراتژی وجود دارد:

1. صفحات فرود به شما این اجازه را می دهد که پیام خود را برای کاربرانی که از طریق آگهی می آیند، شخصی سازی کنید. این بدین معنی است که شما می توانید پیام آگهی خود را ادامه دهید که باعث تجربه ای منسجم می شود.

2. این صفحات خاص فرود به شما اجازه می دهد تا کاربران را به سمت عملکرد هایی خاص سوق دهید، مانند دانلود یک فایل پی دی اف رایگان. (نمایش مسیریابی قدیمی ممکن است کاربر را منحرف کند.)

3. صفحات ورود آمارگیری از بازدید های شما را بسیار آسان می کند.

زمانی که شما این استراتژی را به استفاده از ابزار بررسی آمار بازدید ترکیب کنید، به سرعت می توانید اطلاعات زیادی درباره چگونگی دسترسی و فروش به کاربرانتان به دست بیاورید. در برخی موارد، شما می توانید برای هر کمپین تبلیغاتی یک صفحه ورود خاص درست کنید. در موارد دیگر، شاید لازم باشد برای هر کلمه کلیدی مورد استفاده یک صفحه ورود جدا داشته باشید.

نکات بهبود صفحه فرود

مسیریابی آسان:صفحه خود را با اطلاعات، عکس ها و طرح های بیش از حد پر نکنید. از پاپ آپ های ثبت نام جلوگیری کنید تا کاربر به راحتی ببیند برای چه چیزی به صفحه شما آمده و چه کاری باید انجام دهد.

نقاط گلوله:بازدید کنندگان آنلاین شما سریعا به دنبال اسکن کردن صفحه شما هستند، فهمیدن امتیازات خود را برای بازدید کنندگان آسان کنید تا کاربران بیشتری از سرویس شما استفاده کنند.

فضای خالی:از طراحی های تمیز استفاده کنید و توجه کاربر را به پیشنهاد، امتیازات و یا عملکرد خاصی در صفحه خود جلب کنید. برای افزایش کاربر از فضاهای خالی در صفحه فرود خود استفاده کنید.

تصاویر:تصاویر هزاران حرف برای گفتن دارند. این امر در اینترنت به شدت صدق می کند. تصاویر بیش از هرگونه محتوایی در سایت های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند. بنابراین استفاده از تصاویر گویا در صفحات فرود توصیه می شود. هرچه بازدید کننده از صفحه شما بیشتر خوشش آید، احتمال تبدیل او به کاربر بیشتر خواهد شد.

رنگ های متمم و متضاد:طراحی رنگ ها از اهمیت بسیار زیادی در بهبود صفحات فرود شما برخوردار است. از ترکیب رنگ های متمم برای زیبا سازی صفحات خود استفاده کنید. کلید عملکرد خاص صفحه خود را (مانند ثبت نام و یا خرید) با رنگی متضاد طراحی کنید تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

قسمت بالای صفحه:کلید های عملکردی، فرم ها و امتیازات خود را در قسمت بالایی صفحه نگه دارید. به عبارت دیگر سعی کنید اطلاعات اصلی صفحه فرود شما در قسمت بالایی صفحه باشد و دیگر نیازی به پیمایش به پایین نداشته باشد. (کاربران معمولا به پایین پیمایش نمی کنند، مگر اینکه به این کار تشویق شوند.)

قانون 5 ثانیه:این قانون برای صفحات فرود نیز صدق می کند. شما تقریبا 5 ثانیه زمان دارید تا کاربر را جلب کرده و او را به خرید از شما تشویق کنید. اگر صفحه شما بلافاصله قابل توجه واقع نشود، بازدید کننده به بازدید از صفحات دیگر خواهد رفت (شاید حتی صفحات رقیبان شما!).

CTA: کلید های عملکردی آن کاری است که شما از کاربر می خواهید انجام دهد، مانند ثبت نام و یا خرید. این کلید ها باید مهمترین ویژگی در صفحه ورود شما باشند. کلید های CTA خود را تمیز، قابل فهم و با رنگ های متضاد طراحی کنید. از متن کوتاه به همراه افعال امری برای تحریک عملکرد واکنشی استفاده کنید. برترین کلمات CTA مورد استفاده به این صورت می باشند:

خرید

دریافت

ذخیره

رایگان

رزرو

امتیاز رقابتی:از هوش بازاریابی خود استفاده کنید تا نشان دهید که چرا و چگونه شما از رقیبان خود بهتر هستید. از شعار کسب و کار خود و یا نکته ای خاص برای استفاده از سرویس شما در کمپین خود استفاده کنید. هرچه بیشتر برای مخاطبان خود قانع کننده باشید، کاربران و مشتریان بیشتری خواهید داشت.

حس فوریت:از تاکتیک های اضطراری مانند تعداد محدود محصولات، زمان محدود پیشنهاد و یا تعداد محدود برای مشتریان استفاده کنید. برای ایجاد فوریت از این جملات می توانید استفاده کنید:

تنها 2 روز باقیست

تعداد محدود ...

همین حالا کلیک کنید، تا تمام نشده

تنها 10 جا باقیست

از دست ندهید

"چی به من می رسه؟!":به این سوال بازدید کنندگان خود با استفاده از فهرستی قانع کننده از امتیازات پیشنهاد خود جواب دهید. نشان دهید که محصول، سرویس، بلیت و یا هر آنچه که ارائه می کنید، آنقدر ارزش دارد که بازدید کنندگان نمی توانند آنرا رد کنند. این ارزش ها را در قالب کلمات و تصاویر در صفحه فرود خود قرار دهید.

پیشنهاد خود را بشناسید:قبل از اینکه صفحه فرود خود را بسازید، تعیین کنید که پیشنهاد شما چه می باشد. برای اینکار به سوالات زیر پاسخ دهید:

شما چه مشکلی را حل می کنید؟

مشخصات کمپین شما چه می باشد؟

پیشنهاد شما چگونه موجب سود مشتری می شود؟ و چرا باید آنها اهمیت دهند؟

کاربران خود را بشناسید:برای طراحی و ساخت یک صفحه فرود مفید شما باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. یک فهرست از انواع کاربران بالقوه سرویس خود تهیه کنید. و یا حتی تعدادی ویژگی شخصیتی از رفتار های روزمره مخاطب مد نظر خود بنویسید. برای فهم بهتر مخاطب و رفتارهای آنلاین او ویژگی های شخصیتی او را لیست کنید. هرچه بیشتر مخاطب خود را بشناسید، بیشتر نیز می توانید نظر آنها را جلب کنید.

رقیب خود را بشناسید:رقیب خود را بررسی کنید و یک آنالیز رقابتی از کمپین های صفحه فرود آنها انجام دهید. این تحقیقات شما می تواند برای دو هدف مفید باشد:تاثیر پذیری برای بهبود صفحه فرود خود و یا ایجاد خلاقیت برای نوآوری چیزی خاص.

اطلاعات تماس:شماره تماس، پیوند به شبکه های اجتماعی و حتی آدرس و نقشه برای نشان دادن موقعیت خود نمایش دهید. هرچه در دسترس تر باشید، صمیمانه تر و قابل اعتماد به نظر می آیید. اگر به دنبال جلب کاربر می باشید از کاربر خود دوری نکنید.

اغراق نکنید:هیچ گاه بیش از حد توان خود قول ندهید. با اینکار به سرعت اعتماد و کاربران خود را از دست خواهید داد. پیشنهاد خود را مطرح کنید و به کاربران آنچه که قول داده بودید، ارائه دهید. زمانی که نیاز کاربر را بر طرف کردید، آنگاه کمی بیشتر به او پیشنهاد دهید. ممکن است از مقدار بازاریابی دهن به دهنی که از این را به دست می آورید، تعجب کنید.

کمپین خود را پایدار نگه دارید:زمانی که شما یک کمپین تبلیغاتی را اداره می کنید، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که آن را تبلیغ می کنید تا انتهای زمان فروش و کمپین، ثابت باقی بماند. این شامل صفحه فرود شما نیز می شود. فهرست امتیازات خود و نکات خاص برای استفاده از سرویس خود را در مدت زمان کمپین و تبلیغات آنلاین خود، ثابت نگه دارید.

چهره نمایان کنید:تحقیقات نشان می دهد که نشان دادن صورت های خندان (به خصوص صورت خندان زنان) باعث افزایش اعتماد می شود. چهره خود، تیم خود و یا یک کاربر خوشحال را نمایش دهید. با این کار اعتماد بازدید کننده را بیشتر می کنید که منجر به افزایش کاربر می شود.

با کاربر خود صحبت کنید:از کلمه "شما" در صفحه فرود خود استفاده کنید. صفحه فرود خود را مانند مکانی در نظر بگیرید که شخصی برای دیدن شما به آنجا می آید. متون بازاریابی شخصی به زبان مخاطبان خود تهیه کنید. اگر مخاطبان شما از نسل جدید می باشند، از زبان و تصاویر مرتبط استفاده کنید. اگر یک مکان خاص را خطاب قرار می دهید، از ارجاعات محلی برای ایجاد حس اعتماد استفاده کنید که نشان دهد سرویس شما به صورت شخصی با آنها در ارتباط است.

از نظرات کاربران استفاده کنید:نقل قول های خوب از کاربران خود را به همراه نام و تصویر آنها به اشتراک بگذارید. مردم به نظرات دیگر مردم اعتماد می کنند، به خصوص نظرات دوستان خود. تبلیغات اجتماعی روشی ارزشمند برای ایجاد و استقرار اعتماد در کاربران می باشد.

طول فرم خود را تعیین کنید:شما باید به یک تعادل بین درخواست بیش از حد اطلاعات و نیز افزایش کاربر برسید. هرچه فرم شما طولانی تر باشد، در کل تعداد کمتری از کاربران زمان و انرژی لازم برای پر کردن آنرا خواهند گذاشت. قسمت های فرم خود را در حد نام و ایمیل ضروری نگه دارید. شما همیشه می توانید قسمت های دلخواه در فرم خود داشته باشید تا اطلاعات کامل تری از کاربر خود دریافت کنید.

از کلمات کلیدی در تیتر صفحه خود استفاده کنید:آدرس صفحه فرود شما باید شامل کلمات کلیدی باشد. این کار به راحتی انجام می شود. تنها کافیست کلمات کلیدی را در تیتر صفحه استفاده کنید و از آن تیتر در هنگان ساخت صفحه فرود در وب سایت استفاده کنید.

از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط در متن خود استفاده کنید:برای موتورهای جستجو مشخص کنید که صفحه شما راجع به چه موضوعی می باشد. از عبارات کلیدی خود در متن صفحه استفاده کنید (مانند اینکه پیشنهاد شما چه چیزی می باشد). به این کار مانند طریقه صحبت با موتور جستجو نگاه کنید، دقیقا همانند گونه ای که با مشتری صحبت می کنید تا خود را برای آنها تعریف کنید.

از کلید های اشتراک گذاری استفاده کنید:موتورهای جستجو از صفحه ای که به مراتب زیاد به اشتراک گذاشته شده اند، لذت می برد. کلید های اشتراک گذاری خود را در معرض دید قرار دهید. آنها را در بالای صفحه فرود خود و کاملا قابل مشاهده قرار دهید.

از متا تگ های مرتبط استفاده کنید:متا تگ ها اطلاعات پس زمینه ای هستند که موتور جستجو آنها را مطالعه می کند. بنابراین از اهمیت بالایی برخوردارند. از آنها برای تیتر، کلمات کلیدی و توضیحات صفحه خود استفاده کنید. برای تصاویر نیز از تگ Alt جهت تضیحات استفاده کنید.

ارزش مدار باشید:قیمت دقیق سرویس و یا محصول خود را در صفحه فرود خود قرار دهید (مانند "تنها 25 هزار تومان"). با این کار به بازدید کنندگان امتیاز خرید از شما را اطلاع می دهید.

از شمارش معکوس استفاده کنید:همانطوری که گفتیم ایجاد حس فوریت می تواند در جلب کاربر تاثیر زیادی داشته باشد. با استفاده از شمارش معکوس شما می توانید به راحتی این حس را ایجاد کنید. این کار بسیار ساده است و از نظر ظاهری نظر کاربر را جلب می کند، چرا که در لحظه کاربر می تواند تغییر آنرا ببیند. (مانند شمارش معکوس زمان باقی مانده از پیشنهاد و یا حراج)

از سلسله مراتب ظاهری استفاده کنید:سلسله مراتب ظاهری یک نظریه طراحی است کع به بازدید کنندگان کمک می کند تا تشخیص دهند چه عناصری از اهمیت بالاتری برخوردارند. با توجه به نکات بهبود صفحه فرود، بخش های مهم صفحه را با بزرگتر کردن و رنگ های روشن تر، و یا استفاده از سایه برای بعد دادن به آن بیشتر در معرض دید قرار دهید. برای فرم و یا کلید های CTA می توانید از این کار استفاده کنید.

از علائم جهتی استفاده کنید:علائم نمایش جهت می توانند توجه بازدید کننده را جلب کنند. به خصوص تصاویر، فلش ها و یا حتی طریقه چیدمان عناصر صفحه نیز می توانند این کار را انجام دهند. از این علائم برای جلب توجه بازدید کننده به بخش های مهم صفحه فرود مانند فرم ها و یا کلید های CTA استفاده کنید.

از کلید CTA ثانوی استفاده کنید:گاهی صفحه شما برای جلب کاربر کافی نمی باشد. در اسن صورت می توانید از کلید ثانی CTA برای جلب کاربر استفاده کنید (مانند کلید اطلاعات بیشتر). گاهی کاربر به اطلاعات بیشتر و گاهی نظرات دیگر کاربران نیاز دارد.

از مدرک اجتماعی استفاده کنید:استفاده از مدرک اجتماعی راهی بسیار موثر برای افزایش اعتماد و کاهش تردید در بازدید کنندگان صفحه فرود شما می شود. یک روش برای ایجاد مدرک اجتماعی، بیان تعداد کاربران در صفحه فرود می باشد.

از نمادهای اعتماد استفاده کنید:این نمادها، لوگو شرکت هایی می باشد که تا به حال با آنها کار کرده اید و یا نماد های امنیتی می باشند. اینها نیز تردید بازدید کننده را کاهش می دهند. افزودن علائمی که کاربران با آنها آشنا هستند، برای جلب آنها و بهبود صفحه فرود بسیار مفید است.

از آمار استفاده کنید:اگر از اعداد استفاده کنید، می توانند بسیار گویا باشند. از نمودار برای نمایش تاریخچه موفقیت و مانند آن برای مشخص کردن قسمت های مهم محصول خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید جملاتی مانند "تا به حال به 100 هزار کاربر کمک کرده ایم تا بازدید خود را بالا ببرند" را بکار ببرید.

تیترهای ارزشی/عملکرد محور:استفاده از تیترهایی که امتیاز خاص سرویسی که ارائه می دهید را نشان می دهند، بهترین راه برای نمایش ارزش استفاده از سرویس شما در صفحه فرود می باشد. به آنچه که کاربر انتظار دارد فکر کنید و از آن در نوشتن تیتر صفحه خود استفاده کنید.

از کلمات قدرتمند استفاده کنید:در نوشتن تیترها و متن خود از کلمات قدرتمند استفاده کنید تا حس بهتری به کاربر بدهد.

آگهی خود را مرتبط با صفحه فرود بنویسید:باید هماهنگی کامل بین تیتر و متن آگهی شما و صفحه فردی که به آن مرتبط می شود برقرار کنید. این کار بخشی مهم از UX صفحه شما خواهد بود. یک راه آسان برای انجام اینکار استفاده از تیتر آگهی در در تیتر صفحه فرود می باشد.

پیشنهاد ارائه دهید:اگر شما حتی تمامی نکات بهبود صفحه فرود خود را رعایت کرده باشید، باز هم اگر سرویسی که ارائه می دهید برای جلب کاربر کافی نباشد، تاثیری نخواهد داشت. اگر امتیاز اولیه شما کافی نیست، می توانید یک پیشنهاد مانند مدت امتحان رایگان و یا نمونه ارائه دهید.

صفحه خود را آزمایش A/B کنید:آزمایش کردن یکی از مهمترین بخش های بهبود صفحه فرود می باشد. شما می توانید این آزمایش را ابتدا برای عناصر اصلی صفحه فرود خود مانند فرم ها و کلید های CTA انجام دهید و سپس برای بخش هایی که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. به عنوان مثال کلید CTA خود را در یک صفحه با یک رنگ نشان دهید و در یک صفحه با رنگی دیگر. آنگاه به صورت اتفاقی به برخی کاربران صفحه اول و به برخی صفحه دوم را نمایش دهید. سپس با استفاده از بررسی آمار کلیک این دو صفحه می توانید نتیجه این آزمایش را مشاهده کنید. در وب مارکتر شما می توانید در کمپین خود برای انجام این آزمایش چند آگهی مختلف تهیه کنید و آمار کلیک آنها را ارزیابی کنید.

برای هر دسته از مخاطبان صفحه ای مجزا بسازید:مخاطبان شما همگی از یک دسته نمی باشند. برای همین می توانید با استفاده از ایجاد آگهی منحصر به فرد برای نمایش به هر دسته از مخاطبان، صفحه ای مجزا نیز برای آنها تعریف کنید. با استفاده از امکانات نمایش آگهی در وب مارکتر می توانید به تعداد دلخواه آگهی متفاوت در کمپین خود ایجاد کنید و برای هر یک از آنها یک صفحه فرود منحصر به فرد بسازید.

از ویدئو استفاده کنید:با اینکه اینکار افزایش کاربر شما را تضمین نمی کند، اما قطعا به امتحان آن می ارزد. این کار به خصوص زمانی بسیار تاثیر گذار خواهد بود که شما می خواهید بهتر سرویس و یا محصول خود را معرفی کنید. ویدئویی که به خوبی ساخته شده باشد، می تواند به ارتباط بهتر شما با بازدید کننده کمک کند.

از پاپ آپ خروج استفاده کنید:درست است که از نظر کاربر پاپ آپ ها بسیار آزار دهنده می باشند، اما گاهی برای بهبود صفحه فرود ضروری می باشند. زمانی که کسی پاپ آپ خروج را مشاهده می کند، کاربر از دست رفته ای است که کلید بستن صفحه را زده است. شما می توانید در این پاپ آپ پیشنهادی بیشتر ارائه دهید تا نظر آنها را دوباره جلب کنید.

از پیشنهاد های منفی دوری کنید:از استفاده از عباراتی چون "شما هیچ اسپمی دریافت نخواهید کرد" دوری کنید. درست است که ممکن است در نگاه اول به نظر آید برای کاهش تردید بازدید کننده ایده خوبی است، اما احتمالا در ذهن بازدید کننده فکر این را ایجاد می کند که حتما اسپم خواهند گرفت! و حتی ممکن است قبل از آن به این موضوع فکر نکرده بودند. این کار موجب کاهش جلب کاربر شده و صفحه فرود شما را بی کیفیت می کند.

از چندین کلید CTA استفاده کنید:اگر شما صفحه ای طولانی ولی تنها با یک کلید CTA دارید، احتمال اینکه در زمان هایی کلید CTA شما دیده نشود، زیاد است. شما همواره خواهان این هستید که کاربر عملکرد خاصی را هر چه سریع تر و آسان تر انجام دهد. بنابراین افزودن یک کلید عملکردی در هر بخش صفحه شما و یا یک نوار خوشامد گویی به همراه کلید عملکردی می تواند کمک زیادی در بهبود صفحه فرود شما کند.

صفحه خود را قابل اسکن کنید:همه بازدید کنندگان یکسان نمی باشند و شما باید صفحه خود را بگونه ای طراحی کنید که برای همه بازدید کنندگان جذاب باشد. یک وضعیت عام برای بسیاری از بازدید کنندگان به نام اسکن کردن وجود دارد که فقط بخش های رنگی و تیتر ها را مطالعه می کنند. بنابراین از استایل متنی (سایز و قلم) برای ایجاد تفاوت بین بخش های مهم و غیر مهم صفحه خود استفاده کنید تا برای اینگونه اسکن کردن مناسب باشد.

زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهید:این کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید زمان بارگذاری صفحه فرود خود را به حداقل برسانید. یک بخش بزرگ برای انجام این کار کاهش اندازه تصاویر صفحه می باشد. شما این کار را می توانید با استفاده از ابزاری مانند فوتوشاپ و یا سرویس هایی مانند TinyJPG انجام دهید.

a01