در عنوان تبلیغ باید اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران قرار دهید:

تنها چند لحظه فرصت دارید تا توجه بازدید کنندگان را جلب کنید و آنها را به خواندن ادامه آن ترغیب کنید. تیتر شما باید در خواننده برای دانستن مطالب بیشتر، کشش ایجاد کند. عناوین دارای عبارات منفی به طرز باورنکردنی این مقصود را برآورده می کنند. برای مثال عبارت منفی "10 دلیل شکست تبلیغات اینترنتی" هر کاربری را به خود جلب می کند و بیننده را ترغیب می کند تا به خواندن بقیه متن ادامه دهد. و یا جمله منفی "آیا تا به حال درباره به دست آوردن دوباره سرمایه خود فکر کرده اید؟" شما را به خواندن ادامه آن هدایت می کند. شکی نیست که مردم بطور طبیعی با خواندن عبارات منفی به متن جذب می شوند. این بدین دلیل است که بیشتر مردن بدین صورت برنامه ریزی شده اند. مردم بیشتر خاطرات منفی را به نسبت خاطرات مثبت به خاطر دارند. بنابراین از عبارات منفی استفاده کنید و کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کنید.

تا حد ممکن از به کار بردن حروف بزرگ و درشت پرهیز کنید:

این کار در خواندن پیام شما وقفه ایجاد می کند و خواندن آن را کند می کند. از حروف درشت برای تاکید روی مطالب و از خط کشیدن زیر کلمات برای تاکید بیشتر استفاده کنید. عنوان را با کلماتی به اندازه سایز کلمات آغاز کنید.

متنی گیرا و جذاب بنویسید:

مردم را مرد خطاب قرار دهید و به گونه ای بنویسید که با اشتیاق مطالب را دنبال کنید. برای شروع می توانید از ساختار تبلیغات یکی از اجناسی که آن را خریده اید استفاده کنید.

مطالب خود را به صورت منسجم و مرتبط با یکدیگر بنویسید:

اگر این نکته را رعایت نکنید، مطمئن باشید مشتریان زادی را از دست خواهید داد. از نوشتن تبلیغات طولانی نترسید. اگر آن را به درستی تنظیم کنید و بنویسید، بینندگان تمام آنرا خواهند خواند. اشتباه در اینجاست که فکر کنیم تبلیغ طولانی مانع موفقیت ماست.

تبلیغات تمام محصلاتی که می خرید، جمع آوری کنید:

آنها را نگهداری کنید و بعدها از آن استفاده کنید. وقتی می خواهید یک تبلیغ بنویسید، جملاتی از آن را که مناسب به نظر می رسدانتخاب گنید و آنها را با نوشته خودتان بیاموزید. برخی از کلمات جمله ها را تغییر دهید و دوباره آنرا مرتب کنید. در پایان یک نوشته عالی و قوی خواهید داشت.

از مشتریان خود نظر خواهی کنید:

هر بار که کالا و یا سرویسی را می فروشید، از مشتریان خود بخواهید که میزان رضایت خود را از خرید در دفاتر شما ثبت کنند. آنها را در تبلیغات خود قرار دهید. تایید آنها برای موفقیت شما اهمیت دارد و اعتبار قابل قبولی برای شما به ارمغان می آورد. تبلیغ شما بدون توصیه و تایید دیگران کامل نمی شود. حتی اگر در تایید گرفتن از مشتریان خود دچار مشکل هستید، میتوانید در مقابل رضایت نامه، محصولات و خدمات خود را به رایگان در اختیار مشتری قرار دهید.

متن شما باید بدون خطا باشد:

حتی ممکن است وجود یک حرف یا کلمه اشتباه یا متن ناتمام موجب شکست شما در فروش شود. متن خود را مختصر و بدون ایهام بنویسید. اگر متن گنگ و نامفهوم باشد، به طور قطع خوانندگان در نتیجه مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

نوشتن یک متن تاثیر گذار و کارا با یک بار تلاش به ثمر نمی رسد:

متن خود را یک روز بنویسید  روز بعد دوباره آن را بررسی کنید. می بینید نیاز به بازنویسی دارد. نوشتن و تکمیل یک متن ممکان است 30 روز طول بکشد. اگر افزایش میزان خوانندگان و در نتیجه خریداران را در نظر بگیرید، به اهمیت صرف کردن وقت برای نوشتن این متن پی می برید.

در نتیجه با توجه به آنچه تبیین شد، فروش اینترنتی زمانی موفق می شود که فروشندگان کالا و خدمات بتوانند نسبت به فروش سنتی منافع و یا ارزش اقتصادی بیشتری را برای مشتریان به ارمغان آورند و صرف نمایش محصولات در یک سایت زیبا با عکس های متنوع و جذاب در فروش اینترنتی کافی نمی باشد. بنابراین نیاز است تا در طراحی و راه اندازی این نوع تجارت، علاوه بر استفاده از متخصصین رایانه و هنری، از متخصصین بازاریابی، بازار سنجی، مهندسین محصول، تبلیغات و غیره نیز بهره گرفته شود، تا این امر بطور تخصصی و قابل رقابت با محصولات و خدمات مشابه درآید.

a01